Strona została przejęta przez
Polski Portal Karate Kyokushin - kyok.pl.

Jesteś początkującym karateką, doświadczonym zawodnikiem, trenerem karate, a może po prostu chcesz się dowiedzieć czym jest karate kyokushin? Na kyok.pl spotkasz się z niezwykłą atmosferą i łatwo znajdziesz to, co Cię interesuje!

Zasady walki

       Nigdy nie należy się cofać. Jeśli trzeba się cofnąć należy robić to zgodnie ze wskazówkami zegara lub w kierunku odwrotnym. Nigdy nie powinno się cofać po linii prostej.

       Nigdy nie należy stać w jednym miejscu. Zawsze należy się poruszać. W ten sposób utrudniamy atak przeciwnikowi.

       Wymuszenie zmiany kierunku. Nigdy nie należy dopuścić do ataku przeciwnika dokładnie na cel. Zawsze należy wymusić zmianę kierunku ataku, aby zminimalizować jego siłę.

       Z przeciwnikiem należy walczyć w taki sposób, jak on walczy z nami. Trzeba mu pokazać, że jesteśmy od niego lepsi na każdym poziomie. Dzięki temu stanie się on mniej pewny swoich umiejętności.

       Należy spowodować, by przeciwnik ustawił się tak, jak my chcemy. Można to osiągnąć po uprzednim sprawdzeniu jego reakcji. Później bazując na wyniku, ustawić przeciwnika w wybrany sposób stosując odpowiednio techniki uników i zmyłek. Następnie można przejść do knockoutu.Tekst pochodzi z książki: "Trening i metoda walki" B. Urquidez
Wydawnictwo Budo - Sport, Warszawa 1999r.

<<< home
Ustaw stronę jako startową! Dodaj stronę do Ulubionych! Kontakt z autorem
Zapis strony Drukowanie strony

poleć stronę...
księga gości
forum

Liczba odwiedzin:

Jesteś sympatykiem kyokushin?
Tak
Nie
Zobacz wyniki

o stronie
o autorze

Aktualizacja:
HOME

© Albert Dabiński. All rights reserved.