Strona została przejęta przez
Polski Portal Karate Kyokushin - kyok.pl.

Jesteś początkującym karateką, doświadczonym zawodnikiem, trenerem karate, a może po prostu chcesz się dowiedzieć czym jest karate kyokushin? Na kyok.pl spotkasz się z niezwykłą atmosferą i łatwo znajdziesz to, co Cię interesuje!

Trenujące dziewczyny

        Dziewczęta, kilka lat temu będące ewenementem na treningach, dziś coraz liczniej podejmują trening karate. Zajęcia fizyczne są bardzo dobrym sposobem na ukształtowanie wymarzonej figury, co jest niezmiernie istotne dla każdej dziewczyny. Podczas treningu zdobywają one także umiejętności, które mogą okazać się przydatne w sytuacji napotkanego zagrożenia.

        Wiele dziewczyn chcących uczęszczać na treningi obawia się zniszczenia kostek rąk i znaczącego wzrostu masy mięśniowej, mówiąc krótko - nie chcą wyglądać jak mężczyźni. Otóż przy naturalnym treningu, bez preparatów wspomagających wzrost umięśnienia, nie jest możliwy. Nie należy więc mieć takich obaw. Wyjaśnienie jest bardzo proste: dziewczęta posiadają dużo mniej testosteronu we krwi niż mężczyźni, przez co ich mięśnie nie rozrastają się, a jedynie ładnie kształtują, spala się także bardzo intensywnie tkanka tłuszczowa. Trening karate o wiele lepiej wpływa na pozbycie się zbędnych kilogramów, niż zajęcia na siłowni. Spowodowane jest to o wiele większą dynamiką podczas ćwiczeń na treningach karate. Nie twierdzę, że należy zaniechać treningu na siłowni -zajęcia na siłowni stanowią uzupełnienie treningu, wzmacniając mięśnie, powodując zagęszczenie włókien mięśniowych i zwiększając ukrwienie. Nie znajduje także potwierdzenia w faktach pogłoska o niszczeniu się kostek u rąk (np. poprzez spłaszczenie), odciskach itp. Na treningach dzieci oraz płeć żeńska z reguły nie wykonują ćwiczeń obciążających kostki albowiem w czasie ćwiczeń wykorzystywana jest cała powierzchnia dłoni.

        Regularnie prowadzone treningi wpływają na polepszenie się wszystkich cech motorycznych organizmu, zarówno u dziewcząt jak i chłopców. Mam na myśli płynną koordynację ruchów, refleks i ogólną kondycję.

        Niewątpliwą pokusą jest posiadanie dużych umiejętności w walce. Oczywiście są one przydatne także w codziennym życiu, należy jednak zaznaczyć, że nie zdobywa się ich na jednym treningu, ale poprzez ciągłą, wytrwałą pracę. Sam spotkałem się z przypadkiem, gdy dziewczyna po jednym ze swoich pierwszych treningów dumnie wróciła do domu przekonana o swoich wysokich umiejętnościach. Powiedziała do siostry: "Teraz umiem już się bronić. Uderz mnie!". Skończyło się to niestety rozbitym nosem niedoszłego Van Damme'a w spódnicy. Dziewczyna zrażona zakończyła trening. Umiejętności bowiem przychodzą poprzez systematyczny trening, a wykorzystywanie ich bez potrzeby nie może mieć miejsca.

        Tekst kończę z nadzieją iż wyjaśniłem temat niezdecydowanym, a ciekawym. Swoje uwagi proszę przekazywać pocztą elektroniczną lub umieszczać na forum. Da mi to w przyszłości możliwość uzupełnienia powyższego artykułu.Albert Dabiński - autor witryny

<<< home
Ustaw stronę jako startową! Dodaj stronę do Ulubionych! Kontakt z autorem
Zapis strony Drukowanie strony

poleć stronę...
księga gości
forum

Liczba odwiedzin:

Jesteś sympatykiem kyokushin?
Tak
Nie
Zobacz wyniki

o stronie
o autorze

Aktualizacja:
HOME

© Albert Dabiński. All rights reserved.