Strona została przejęta przez
Polski Portal Karate Kyokushin - kyok.pl.

Jesteś początkującym karateką, doświadczonym zawodnikiem, trenerem karate, a może po prostu chcesz się dowiedzieć czym jest karate kyokushin? Na kyok.pl spotkasz się z niezwykłą atmosferą i łatwo znajdziesz to, co Cię interesuje!

Autor o stronie

        Vortal ten utworzyłem w celu poszerzenia i wymiany informacji o kyokushin. Na motto wybrałem pierwszy punkt przysięgi Dojo, którą znać i przestrzegać powinien każdy karateka. Myślę, że ten właśnie pierwszy punkt najlepiej oddaje zamierzenia twórcy kyokushin - Masutatsu Oyamy, który niejednokrotnie podkreślał ogromną rolę ducha w treningu karate. To właśnie duch powinien panować nad ciałem - wtedy jesteśmy wstanie pokonać samego siebie i osiągnąć o wiele więcej, niż się spodziewamy. A więc temu vortalowi przyświeca myśl:

        Będziemy ćwiczyć nasze serca i ciała dla osiągnięcia pewnego, niewzruszonego ducha.

        Ufam, że ta witryna spełni Twoje oczekiwania, a wypowiadając się na forum, informując mnie o swoich uwagach oraz przysyłając nowe materiały przyczynisz się do jej rozwoju.

        W celu wymiany doświadczeń, popularyzowania karate postanowiłem dać każdemu klubowi możliwość umieszczenia własnej prezentacji zawierającej podstawowe wiadomości o klubie. Więcej informacji na stronie www.zsp.busko-zdroj.com.pl/~k01-07/glowna.php3?text=prezentacje.

        Tworząc tę stronę przestrzegałem praw autorskich aby nie naruszać czyichś własności intelektualnych. Szanuję pracę innych. Wszystkie informacje jakie zamieściłem na stronie opatrzyłem źródłem, podaniem autora. Niestety, nie we wszystkich przypadkach było to możliwe, wtedy pod artykułem widnieje tekst: Autor: nieznany.

        Opracowując grafikę strony spędziłem wiele czasu z programami graficznymi. Tworząc interaktywny i wygodny w obsłudze interfejs długo analizowałem możliwe rozwiązania, starając się dojść do tych najlepszych. Intro (animację wstępną) wykonałem w technologii Flash. Menu, które prezentuje zawartość serwisu wykonałem w DHTML. Dynamiczne opisy działów wyświetlane na dole menu umożliwiają łatwe zorientowanie się w tematyce działów. Skrypty JavaScirpt użyte na stronie dają możliwości: dodania strony do ulubionych, ustawienia jej jako startowej, szybkiego zapisu na dysk, oraz wydrukowania. Na pewno przydatna jest informacja o dacie aktualizacji. Do utworzenia forum, księgi gości, sondy, polecenia strony i licznika użyłem PHP. Kaskadowe arkusze styli (CSS) wykorzystałem do czytelnego opracowania strony. Przy tworzeniu strony pracowałem z kodem źródłowym HTML, co zapewnia możliwie najmniejszy rozmiar plików oraz ich poprawną interpretację przez przeglądarki. Patrząc na efekt swojej pracy nie żałuję wysiłku włożonego w naukę powyższych języków programowania.

        Internauto, tyle materiałów ile udało mi się zgromadzić, prezentuję na stronach serwisu. Mam nadzieję, że nie pozostawisz go samemu sobie, ale będziesz brał czynny udział w jego rozbudowywaniu dostarczając mi nowych wiadomości i ciekawych pomysłów.

        Opiekunem strony jest pani mgr Ewa Kęcka, której serdecznie dziękuję za wszelkie uwagi, które wykorzystałem w tworzeniu niniejszego vortalu.


Albert Dabiński - autor witryny.

<<< home
Ustaw stronę jako startową! Dodaj stronę do Ulubionych! Kontakt z autorem
Zapis strony Drukowanie strony

poleć stronę...
księga gości
forum

Liczba odwiedzin:

Jesteś sympatykiem kyokushin?
Tak
Nie
Zobacz wyniki

o stronie
o autorze

Aktualizacja:
HOME

© Albert Dabiński. All rights reserved.