Strona została przejęta przez
Polski Portal Karate Kyokushin - kyok.pl.

Jesteś początkującym karateką, doświadczonym zawodnikiem, trenerem karate, a może po prostu chcesz się dowiedzieć czym jest karate kyokushin? Na kyok.pl spotkasz się z niezwykłą atmosferą i łatwo znajdziesz to, co Cię interesuje!

Ważniejsze osobistości Organizacji Karate Kyokushin

Shokei Matsui (8 dan) - lider Światowej Organizacji Kyokushinkai. Jeden z niewielu, który ukończył pomyślnie test 100 kumite. Zwycięzca XVIII Ogólnojapońskiego turnieju oraz IV Mistrzostw Świata.

Loek Hollander (8 dan) - Członek Międzynarodowego Komitetu. Jeden z najbardziej doświadczonych karateków na świecie. Pierwszy zagraniczny karateka, który przyjechał do Polski, udzielać instrukcji treningowych. Człowiek, który wskazał kierunek rozwoju polskiemu Kyokushinkai.

Kenji Yamaki (4 dan) - mistrz świata w Karate Kyokushin (1995). Wystąpił w dwóch filmach, w jednym u boku Dolph Lundgren'a pt. Punisher.

Andrzej Drewniak (6 dan) - twórca potęgi Karate Kyokushin w Polsce, uchi deshi legendarnego Masutatsu Oyamy, wiceprezes prezes Polskiego Związku Karate oraz wiceprezes Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate (EKKO).

Lesław Samitowski (5 dan) - Branch Chief z USA, trener kardy narodowej Stanów Zjednoczonych w Karate Kyokushin. Trzeci po Shihan A.Drewniaku Polak z zaszczytnym tytułem, na co dzień mieszkający w Chicago, gdzie wykłada na uniwersytecie i prowadzi swoje dojo o nazwie Kanku.

Eugeniusz Dadzibug (4 dan) - prezes Sosnowickiego Klubu Kyokushin Karate. W 1995 roku zajął 9 miejsce spośród 200-stu zawodników startujących w Mistrzostwach Świata w Tokio.

Bogdan Jeremicz (4 dan) - v-ce prezes Gdańskiego Klubu Kyokushin Karate. Jako jedyny sensei w Polsce posiadający uprawnienia sędziego międzynarodowego, uczestnik obozu zimowego na górze Mitsumime/Japonia.

Włodzimierz Rój (4 dan) - złoty medalista IV Mistrzostw Europy, które odbyły się w 1987 roku w Katowicach.

Aldona Janocha (1 dan) - mistrzyni Polski (1991), członkini kadry narodowej startująca zarówno w kumite jak i kata. Instruktorka sekcji dziecięcej w Krakowie.

Adrianna Bieńkowska (1 dan) - Utalentowana uczestniczka Gdańskiego Klubu Karate, członkini kadry narodowej. W 2000 roku stanęła na najwyższym podnium na mistrzostwach Europy. Wcześniej kilkakrotnie była mistrzynią Polski (kumite, clicker) i zdobywczynią pucharu oraz triumfatorką kilku innych zawodów.Wypis i biografie osobistośći kyokushinkai pochodzą z

<<< home
Ustaw stronę jako startową! Dodaj stronę do Ulubionych! Kontakt z autorem
Zapis strony Drukowanie strony

poleć stronę...
księga gości
forum

Liczba odwiedzin:

Jesteś sympatykiem kyokushin?
Tak
Nie
Zobacz wyniki

o stronie
o autorze

Aktualizacja:
HOME

© Albert Dabiński. All rights reserved.