Strona została przejęta przez
Polski Portal Karate Kyokushin - kyok.pl.

Jesteś początkującym karateką, doświadczonym zawodnikiem, trenerem karate, a może po prostu chcesz się dowiedzieć czym jest karate kyokushin? Na kyok.pl spotkasz się z niezwykłą atmosferą i łatwo znajdziesz to, co Cię interesuje!

Kumite

        Jiyu-kumite /wolna walka/ jest najbardziej zaawansowaną formą karate - jego esencją. Oto co mówił o jiyu -kumite Masutatsu Oyama: "Karateka musi zdawać sobie sprawę, że wchodzi teraz w najtrudniejszą faze treningu i że musi być zdolny do skupienia swej uwagi na wielu aspektach - w tym samym czasie. Na przykład musi być zawsze świadom najbardziej drobiazgowych szczegółów dotyczących przeciwnika, jego sposobu oddychania, stylu ataku i obrony, jego równowagi, szybkości ruchów i momentów, kiedy jest najbardziej odsłonięty i niezabezpieczony przed ciosem. Oczywiście w tym samym czasie trzeba się koncentrować nad własnym planem obrony i ataku".

        W swej fizycznej manifestacji karate jest przede wszystkim systemem walki bez broni, a wysoki stopień doskonałości w wolnej walce jest tutaj celem.

        Doskonałość w wolnej walce nie może być osiągnięta tylko przez udział w niej.

        Dokładne zrozumie podstawowych technik i precyzyjne opanowanie kata, są niezbędne przed przystąpieniem do walki, umożliwiają bowiem doskonałą kontrolę ruchów ciała i zachowanie równowagi podczas wykonywania technik. Wiele godzin ciężkiej pracy należy poświęcić na trening podstawowych technik i doskonalenie kata.Autor tekstu: nieznany.

<<< home
Ustaw stronę jako startową! Dodaj stronę do Ulubionych! Kontakt z autorem
Zapis strony Drukowanie strony

poleć stronę...
księga gości
forum

Liczba odwiedzin:

Jesteś sympatykiem kyokushin?
Tak
Nie
Zobacz wyniki

o stronie
o autorze

Aktualizacja:
HOME

© Albert Dabiński. All rights reserved.