Strona została przejęta przez
Polski Portal Karate Kyokushin - kyok.pl.

Jesteś początkującym karateką, doświadczonym zawodnikiem, trenerem karate, a może po prostu chcesz się dowiedzieć czym jest karate kyokushin? Na kyok.pl spotkasz się z niezwykłą atmosferą i łatwo znajdziesz to, co Cię interesuje!

Co wybrać?

        Istnieje taka różnorodność systemów i szkół walki, że wybór tego najbardziej właściwego dla nas jest bardzo trudny. Najczęściej początkującemu nie zależy w jakiej sekcji ćwiczy. Przychodząc na zajęcia nawet od kilku tygodni, zna tylko informacje które przeczytał na ogłoszeniu ( niekiedy bardzo ubogie ) lub usłyszał od trochę dłużej ćwiczącego kolegi. Często nawet po roku ćwiczenia nie zna nazwiska instruktora. Bardzo rzadko do sekcji zapisuje się osoba , która ma sprecyzowane swoje potrzeby. Spytacie, jak należy postąpić, żeby potem się nie rozczarować ? Nie mogę dać takiej rady , która byłaby dobra w każdej sytuacji . Mogę dać tylko kilka wskazówek, których przestrzeganie może pozwoli uniknąć późniejszych rozczarowań.

        Na początku należy zastanowić się co chcemy uzyskać, uprawiając jakiś system walki .

        Jeśli to jest możliwe , należy zebrać trochę informacji na temat sekcji w której zamierzamy ćwiczyć.

        Najlepiej żeby na początku przyjrzeć się jak wygląda trening i jakie jest podejście instruktora do ćwiczących. (Nie rozumiem dlaczego niektórzy instruktorzy nie chcą się zgodzić aby ktoś z boku, w ciszy, przyjrzał się treningowi).

        Jeśli macie okazję ćwiczyć równocześnie inny system - spróbujcie.

        Pamiętajcie , że o jakości sekcji świadczy nie styl w niej nauczany , a instruktor. Nie ma stylu lepszego lub gorszego. Za każdą techniką stoi człowiek. Jeśli dochodzi do konfrontacji w realnej walce to walczy człowiek a nie styl. W walce na śmierć i życie, wygra ten, kto będzie zdecydowany zginąć. Nigdy nie sugerujcie się tym co w danej chwili jest modne. Niejednokrotnie również szczytne idee , usłyszane na pierwszych zajęciach okazują się tylko wabikiem dla nowicjuszy. Nieraz skromniej wyglądające sekcje, nie szastające pustymi słowami na lewo i prawo, mogą się stać dla was miejscami ciekawych przeżyć. Tak więc nawet w tym przypadku sprawdza się znane powiedzenie - "Nie wszystko złoto co się świeci".Artykuł pochodzi z witryny budokan.pl

<<< home
Ustaw stronę jako startową! Dodaj stronę do Ulubionych! Kontakt z autorem
Zapis strony Drukowanie strony

poleć stronę...
księga gości
forum

Liczba odwiedzin:

Jesteś sympatykiem kyokushin?
Tak
Nie
Zobacz wyniki

o stronie
o autorze

Aktualizacja:
HOME

© Albert Dabiński. All rights reserved.